Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie

X Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników w kategorii Młody Lakiernik

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników co roku zyskują nowe rzesze uczestników   w kategorii Młody Lakiernik. Konkurs organizowany jest dla uczniów szkół samochodowych. To o tyle cenne, że rynek wciąż potrzebuje wszechstronnie wykwalifikowanych lakierników samochodowych, a rozwój technologii postępuje w zawrotnym tempie, podobnie jak rozwój motoryzacji.

W tym roku do grona partnerów kategorii Młody Lakiernik dołączyła firma PPG Industries. Jako wiodący na świecie dostawca wykończeń samochodowych, PPG Industries jest jedną z kilku firm, które są w stanie dostarczyć każdy typ powłoki nakładanej na karoserię samochodu. Eksperci firmy dzielili się swoją wiedzą z uczestnikami. Dzięki PPG Industries młodzi lakiernicy zdobyli wiedzę nie tylko o produktach firmy, ale też o nowoczesnych technologiach, urządzeniach niezbędnych w warsztatach samochodowych zajmujących się renowacją lakieru oraz trendach na rynku lakierniczym.
I etap zawodów odbył się online 18 czerwca 2021 r. Uczestnikami zawodów byli uczniowie z całego kraju. II etap – finał Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w kategorii Młody Lakiernik odbył się 10 września 2021 r. w centrali PPG Industries Poland. 20 zespołów podzielonych było na cztery grupy. Każda przydzielona była do sektora, który zmieniał się po zakończeniu zadania. W finale mistrzostw znajdowały się cztery sektory. Sektor 1 – strefa relaksu, Sektor 2 – strefa działań praktycznych, Sektor 3 – prezentacja narzędzi kolorystycznych i Sektor 4 – test wiedzy. Uczniowie bardzo dobrze radzili sobie w poszczególnych konkurencjach, jednak na podium znalazła się szkoła z Łodzi.

Dziękujemy drużynie z naszej szkoły w składzie Dawid Bojanowski oraz Szymon Błaszczak za udział w finale i życzymy dalszych sukcesów.