Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie

Współpraca w ramach podpisanych umów o realizacji praktycznej nauki zawodu na terenie zakładów pracy: CARRARA Sp. z o. o., Serwis Samochodowy Dziubiński, Limuzyna Salon usług motoryzacyjnych. Podolak S.A.
Współpraca z poradnią – Każda szkoła jest przypisana do konkretnej poradni psychologiczno – pedagogicznej, która zajmuje się jej uczniami i współpracuje z rodzicami. Nasza szkoła podlega pod Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną nr 5 … (czytaj więcej)
Propozycje wsparcia psychologicznego Szkoły przy współpracy z Fundacją Prasterno – Obecna sytuacja w kraju związana z pandemią i izolacją społeczną jest trudna dla nas wszystkich. Do tego dochodzą problemy życia codziennego, które występować mogły już wcześniej, a teraz pojawiają się w nasilonej formie … (czytaj więcej)
W ramach programu operacyjnego „Wiedza- Edukacja- Rozwój” nauczyciele naszej szkoły biorą udział w projekcie „Nauczyciel na miarę XXI wieku”. Celem jest podniesienie kompetencji pedagogicznych i społecznych oraz wzrost umiejętności praktycznych studentów II stopnia na kierunkach ze specjalnością nauczycielską na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie… (czytaj więcej)

Nasza szkoła terytorialnie należy do Parafii pw. bł. Biskupa Władysława Gorala znajdującej się przy ul. Popiełuszki 28b. Szkoła współpracuje z parafią, której proboszczem jest ksiądz kanonik mgr Mariusz Nakonieczny.

Współpraca polega na organizowaniu uroczystości o charakterze religijnym np: Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego, zakończenie, pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę, rekolekcje wielkopostne itp…(czytaj więcej)

 

W roku szkolnym 2020/2021 podjęliśmy współpracę z Serwisem Samochodowym Dziubiński, w którym realizujemy zajęcia praktycznej nauki zawodu.Uczniowie klas drugich Branżowej Szkoły Samochodowej I stopnia oraz trzecich Technikum Samochodowego mają możliwość praktycznej nauki obsługi i naprawy pojazdów osobowych i dostawczych … (czytaj więcej)

Od kilku lat nasza Szkoła organizuje systematycznie spotkania z Misjonarzami Afryki, które niewątpliwie wzbudzają niemałe zainteresowanie wśród uczniów, pobudzają ich do szukania życiowych celów, do wyznaczania własnych życiowych ścieżek. Animacje misyjne w szkole, rekolekcje, wyjścia do domu Ojców Białych w pobliskim Natalinie …(czytaj więcej)