Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie

Wielkanoc

„Powinno się być dobrym jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić, nakarmić się, jeśli jest się głodnym”

W Wielką Środę 12 kwietnia 2017 r. społeczność naszej Szkoły uczestniczyła w uroczystości z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście: ks. Proboszcz Mariusz Nakonieczny, emerytowani nauczyciele naszej szkoły na czele z Panem Dyrektorem Andrzejem Szpurą, Grono Pedagogiczne  i uczniowie.

Uroczystość przygotowali uczniowie z klas: 1b, 2b, 2c, 2e pod kierunkiem Pani  Grażyny Flis i Magdaleny Kołtyś, o nagłośnienie zadbał Pan Waldemar Niezabitowski i uczniowie z klasy: 2b i 1a.

W tematykę tegorocznego Wielkiego Postu i Misterium Wielkanocnego wpisuje się postać św. Brata Alberta Chmielowskiego. Jest on przykładem autentycznej przemiany serc i miłosiernego działania na rzecz bliźnich „Brat naszego Boga” – jak nazwał go Karol Wojtyła – i bliźni każdego człowieka, zwłaszcza tego, który cierpi moralnie i materialnie aby nasze serca nie stygły, były wciąż i na nowo uwrażliwione na niezliczone biedy ludzkie, abyśmy stale w naszym postępowaniu byli inspirowani «wyobraźnią miłosierdzia»”.

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego złożył wszystkim zebranym życzenia świąteczne:

„Szanowna Dyrekcjo, Drodzy Pedagodzy, Zaproszeni Goście, Koleżanki i Koledzy!

Nasze dzisiejsze spotkanie ma charakter szczególny. Poprzedza uroczystości związane z wydarzeniami Wielkiej Nocy, tak bardzo istotnymi dla naszej tradycji, religii, kultury. Duchowy wymiar tych świąt jest bardzo ważny dla nas wszystkich. Za chwilę w naszej szkolnej rodzinie podzielimy się święconym jajkiem, które jest symbolem nowego życia, złożymy sobie świąteczne życzenia, będziemy rozmyślać o krzyżu cierpień i o Chrystusie. W skupieniu będziemy oczekiwali na wielkanocny cud Zmartwychwstania, cud odrodzonego życia. Pragniemy z tej okazji w imieniu społeczności uczniowskiej złożyć najserdeczniejsze życzenia:

Życzymy Wam, aby nadchodzące Święta Wielkanocne wnosiły do Waszych serc wiosnę, radość, świeżość, pogodę ducha, ciepło i nadzieję. Niech czas wielkanocny utrzyma Wasze marzenia w mocy, a kolejne dni napełni zdrowiem, spokojem i szczęściem. Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Niech wnosi szczęście do Waszego rodzinnego życia. Wesołego Alleluja!

                                                                                                Flis Grażyna