Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie

Webinarium „Twoje dane i sztuczna inteligencja” w ramach programu „Twoje dane – Twoja sprawa”

Uczniowie klasy 3b na zajęciach informatyki wzięli udział w webinarium „Twoje dane i sztuczna inteligencja”, które było organizowane przez Urząd Ochrony Danych Osobowych  w ramach programu „Twoje dane – Twoja sprawa”.

Przedstawiciel Urzędu Ochrony Danych Osobowych p. Rafał Grodzki oraz przedstawiciel firmy Intel p. Andrzej Jankowski, przybliżyli młodzieży temat sztucznej inteligencji w kontekście ochrony danych osobowych.

Przyszłość zmierza w kierunku coraz większego gromadzenia danych. Rozwój nowych technologii i sztuczna inteligencja bazuje na ogromnej liczbie danych, w tym danych osobowych. Sztuczna inteligencja (AI) może być zniechęcająca dla wielu osób, a co dopiero dla dzieci. Celem więc zorganizowanego webinarium było wyjaśnienie, na czym tak naprawdę polega sztuczna inteligencja i jak ważna jest ochrona danych osobowych, umiar i nasza rozwaga w korzystaniu z nowoczesnych technologii. Bycie online to nie tylko udostępnianie danych osobowych, ale obecnie całe nasze życie, nad którym powinniśmy mieć kontrolę. Wiedza pozwoli uczniom podejmować świadome decyzje.

Spotkanie było okazją do podkreślenia, jak ważna jest ochrona naszych danych osobowych w cyfrowym świecie.