W tym roku zawody w tej kategorii odbyły się po raz pierwszy. O miejsce w finałach rywalizowało aż 278 zespołów uczniowskich ze szkół o profilu rolniczym i mechanicznym. Ostatecznie wyłoniono 20 zespołów, które zmierzyły się ze sobą 29 marca w Poznaniu.
Organizator przygotował dla nich konkurencje z zakresu naprawy i wymiany części do ciągnika, hydrauliki i techniki napędowej. Zawodnicy byli oceniani przez specjalistów pod kątem poprawnego wykonania zadania, czasu realizacji, a także BHP i kultury pracy. Do konkurencji posłużyły ergonomiczne, wysokiej jakości narzędzia ręczne i części oraz produkty najlepszych marek.
Ważne było, aby młodzi mechanicy wykonywali zadania najlepiej jak potrafią, ale z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Aby im to zapewnić współorganizator Mistrzostw wyposażył uczestników w wygodną i wytrzymałą odzież roboczą i obuwie, a także w akcesoria ochronne, takie jak okulary czy rękawiczki.
Uczestnicy stanęli przy maszynie do produkcji przewodów hydraulicznych, by w najkrótszym możliwym czasie zakuć węże. Na wszystkich zakwalifikowanych do Mistrzostw czekało wiele emocji i atrakcji. Tegoroczne nagrody z pewnością ich zaskoczyły, a organizatorzy wierzą, że przysłużą się one do rozwijania ich umiejętności i dalszego szkolenia się na zawodowych, profesjonalnych mechaników, którzy już wkrótce wkroczą na rynek pracy.
Organizatorzy zapowiedzieli sfinansowanie szkoleń dwudniowych we Wrocławiu dla nauczycieli i uczniów szkoły z zakresie budowy dużych wielozadaniowych i supernowoczesnych ciągników rolniczych firmy John Deere. Po szkoleniach zostanie wypożyczony Naszej Szkole ciągnik rolniczy na pięć dni by można było przekazaną wiedzę po szkoleniach utrwalić. Dodatkowo organizator powiedział, że z całą pewnością w przyszłym roku wróci z nowymi konkurencjami.
Zajęte miejsca przez naszych uczniów to:
- 14 w składzie Michał Machaj i Mateusz Ślepaczuk.
Życzymy dalszych sukcesów