Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie

Uczeń naszej Szkoły Koncewicz Jakub w finale krajowym z największą liczbą punktów w Międzynarodowej Olimpiadzie Young Car Mechanic 2018

Do Finału Krajowego zakwalifikowała się tylko dziesiątka uczniów, których nazwiska znajdują się na liście poniżej. Finał krajowy odbędzie się 05 kwietnia 2018 r. w czasie Motoryzacyjnych Międzynarodowych Targów MotoShow w Poznaniu.

L.p Imię Nazwisko Szkoła
1 Jakub Koncewicz ZSS Lublin
2 Bartłomiej Januszewski ZSM CKP NR2 Białystok
3 Przemysław Banduła ZSM Nr 1 Kraków
4 Mateusz Lengiewicz ZSM CKP NR2 Białystok
5 Piotr Figiel ZSM Nr 1 Kraków
6 Bartłomiej Iwański ZSS Radom
7 Paweł Smolaga ZSS Radom
8 Paweł Ejzygmann CKP Grudziądz
9 Ignacy Sołtysek ZSM Opole
10 Patryk Zygmunt ZSS Nowy Sącz

Pierwszy etap Olimpiady Young Car Mechanic 2018 – odbył się w dniu 25 stycznia 2018 r. w  szkole, wzięło w nim udział 56 uczniów.

Drugi etap, odbył się w dniu 01 marca 2018 roku z udziałem przedstawiciel firmy Inter Cars S.A. udział wzięło 19 uczniów.

Finał krajowy odbędzie się 05 kwietnia 2018 roku. Bardzo duża pula nagród dla zwycięzców to, aż 100 tysięcy złotych i przeznaczona jest ona dla ucznia, nauczyciela prowadzącego oraz szkoły. Dodatkowo dla wszystkich uczestników Finału Międzynarodowego nagrodą będzie wyjazd do Fabryki Elringa w Stuttgarcie i wizyta w Porsche Museum.

Wszystkim uczniom biorącym udział w Olimpiadzie gratulujemy wyników, tym bardziej, że rywalizacja była bardzo wyrównana, a poziom wiedzy uczestników bardzo wysoki.

Organizator, firma Inter Cars S.A., podziękowała za zaangażowanie i współpracę w organizacji na terenie naszej Szkoły drugiego Etapu Olimpiady Young Car Mechanic 2018.