Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie

Szkolny Konkurs Mitologiczny „Zdobywcy Olimpu”

Uczniowie klas pierwszych technikum wzięli udział w  Szkolnym Konkursie Mitologicznym, który odbył się dnia 27.11.2017 roku w Samochodówce. Do finału zakwalifikowało się 9 osób. Zwycięzcy II etapu musieli się wykazać nie tylko znajomością mitów greckich, ale także rozpoznawali motywy mitologiczne w literaturze i sztuce. Ich wypowiedzi były oceniane przez surowe, a zarazem życzliwe jury, przez panie: Annę Ausz, Izabellę Rykwę, Agnieszkę Luty. Konkurs został przygotowany przez panią Ewę Kępę. Gościem honorowym był pan dyrektor Ryszard Morawski, który z zainteresowaniem oglądał finałowy „pojedynek” uczestników konkursu walczących o laur zwycięstwa.

Uczniowie wykazali się wiedzą i inteligencją. Szybko kojarzyli przedmioty codziennego użytku z sytuacjami, przedmiotami z mitów, rozpoznawali w dziełach sztuki motywy i sylwetki bohaterów.

Zwycięzcą konkursu został Kacper Krasnowski z klasy 1b, II miejsce zajął Mateusz Filipczuk z klasy 1b, zaś III miejsce zdobył Damian Drozd z klasy 1d. Pan dyrektor Ryszard Morawski osobiście  pogratulował  wyróżnionym i nagrodzonym uczniom.

Publiczność nagrodziła zwycięzców oklaskami. Wszyscy z zainteresowaniem śledzili „literackie zmagania” uczestników konkursu biorących udział w finałowym spotkaniu.