Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie

Szkolenie sponsorowane przez firmę John Deere w Poznaniu

W dniach 18-19.09.2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniu sponsorowanym  przez firmę John Deere w Poznaniu. Byli to: Ślepaczuk Mateusz i Machaj Michał z III klasy Technikum Samochodowego. Opiekunem uczniów był Arkadiusz Kozak.

Szkolenie było dwudniowe. W pierwszym dniu odbyły się dwa panele szkoleniowe. W pierwszym panelu prezentowano historię i rozwój techniki rolniczej. W drugim panelu prezentowano możliwości techniczne ciągnika John Deere serii 6M i jego osprzętu.

W drugim dniu byliśmy na lotnisku w Bednarach, gdzie odbywała się XX Międzynarodowa Wystawa Rolnicza Agro Show. Na Agro Show swoje produkty i usługi prezentowało około 800 firm z branży rolniczej (z czego 120 to firmy zagraniczne), a samą wystawę odwiedziło blisko 140 tysięcy osób. Udział w imprezie umożliwił zapoznanie się z nowinkami technicznymi, ciekawymi ofertami dotyczącymi m.in. dostępnych opcji finansowania inwestycji oraz pozostałymi udogodnieniami dla rolników i przedsiębiorstw działających w branży. Na targach odbywały się debaty tematyczne oraz prezentowano maszyny firmy John Deere w nowej formule; rolnictwo precyzyjne i technikę siewu zbóż w systemie uproszczonym.

Uczniowie z opiekunem zwiedzili również stoiska innych firm, takich jak: New Holland, Case, Massey Ferguson, Fendt, Claas, Same, Landini, Ursus i in.

Udział w wyjeździe szkoleniowym był nagrodą dla uczniów za zajęcie II miejsca w konkursie „Młody Mechanik” zorganizowanym przez firmę John Deere podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich.