Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie

Rozlicz PIT w Lublinie

Przekazujemy informację z Urzędu Miasta Lublin dotyczącą akcji „Rozlicz PIT w Lublinie”:

„Szanowni Państwo,
Wraz z początkiem lutego ruszyło przyjmowanie zgłoszeń do loterii Rozlicz PIT w Lublinie”. Jej ideą jest premiowanie osób, które płacą podatki w naszym mieście. Wskazując w deklaracji Lublin, jako miejsce zamieszkania, sprawiają Państwo, że wypracowany przez Państwa podatek zasila budżet naszego miasta, wspierając rozwój Lublina. Z tych środków finansowane są m.in. inwestycje, usługi dla mieszkańców, kultura, sport, sprzątanie miasta czy miejska komunikacja.To szczególnie istotne w tym roku, który jest jednym z najtrudniejszych w historii naszego samorządu.
Wdrożone pod koniec 2019 r. zmiany w podatku dochodowym od osób fizycznych PIT zmniejszyły roczne dochody Lublina o około 43 mln zł. Natomiast w 2022 r., przebudowa systemu podatkowego w ramach tzw. Polskiego Ładu, przełoży się na kolejny ubytek w dochodach na kwotę około 130 mln zł. Dlatego szczególnie teraz ważne jest rozliczanie podatków w Lublinie. To realne wparcie dla naszego miasta.
W Loterii „Rozlicz PIT w Lublinie” mogą wziąć udział wszyscy pełnoletni mieszkańcy Lublina, którzy złożą deklarację podatkową za 2021 rok w jednym z Urzędów Skarbowych w Lublinie, wskazując w niej nasze miasto, jako miejsce zamieszkania.

Swojego zgłoszenia do loterii można dokonać poprzez formularz online dostępny na stronie internetowej www.lublin.eu/pit lub poprzez wrzucenie jego wersji papierowej do jednej z urn ustawionych w Punktach Obsługi Loterii, które można znaleźć w:

 • Biurze Obsługi Mieszkańców, ul. Wieniawska 14 (I piętrze);
 • Biurze Obsługi Mieszkańców, ul. Filaretów 44 (parter);
 • Biurze Obsługi Mieszkańców, ul. Szaserów 13-15 (parter);
 • Biurze Obsługi Mieszkańców, ul. Franciszka Kleeberga 12a (parter);
 • Biurze Obsługi Mieszkańców, ul. Wolska 11 (parter);
 • Wydziale Komunikacji, ul. Czechowska 19a (parter);
 • biurowcu przy ul. Spokojnej 2, portiernia, (II piętro);
 • Ratuszu, pl. Łokietka 1 (parter).

Jak co roku dla zwycięzców loterii przygotowaliśmy szereg atrakcyjnych nagród: rowerów, hulajnóg elektrycznych, czy smartfonów, zaś nagrodą główną jest samochód osobowy o napędzie hybrydowym.

Podatek dochodowy warto zapłacić w Lublinie nie tylko ze względu na loterię. Osoby, które to zrobią premiujemy także:

 • przy rozpatrywaniu wniosku o przyjęcie dziecka do żłobka prowadzonego przez Gminę Lublin;
 • w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach
  podstawowych prowadzonych przez Miasto Lublin;
 • w postępowaniu rekrutacyjnym do do klasy pierwszej szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto
  Lublin dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem wybranej szkoły podstawowej.

Każdy podatnik rozliczający PIT w Lublinie zyskuje także możliwość założenia Lubelskiej Karty Miejskiej, która uprawnia do korzystania z ulg, rabatów i zniżek na miejskie usługi i produkty oferowane przez partnerów w takich obszarach jak: komunikacja miejska, kultura, sport, rekreacja, oświata, zdrowie, gastronomia, handel oraz usługi. Więcej na stronie www.lubika.lublin.eu.
Szczegółowe informacje o Loterii „Rozlicz PIT w Lublinie”, w tym jej regulamin znajdą Państwo na stronie www.lublin.eu/pit. Serdecznie zachęcam do udziału.
Krzysztof Żuk
Prezydent Miasta Lublin”