Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie

Rajd rowerowy do Kazimierza Dolnego

Dnia 16 września 2016 roku pod warsztatami szkolnymi zrobiliśmy zbiórkę, by wyruszyć na rajd rowerowy do Kazimierza Dolnego. Gdy już wszyscy przybyli, około godziny 9.20 ruszyliśmy w stronę Lipniaka, przez ulicę Wojciechowską, następnie przez Motycz i Palikije dojechaliśmy do Wojciechowa, gdzie zrobiliśmy pierwszy postój przy kuźni. Porobiliśmy kilka zdjęć, coś przekąsiliśmy i ruszyliśmy w dalszą drogę  kierując się na Niezabitów przez Hajnówkę i Łubki, skręciliśmy w lewo na Kazimierz przez Zaborze. Kolejny postój zrobiliśmy sobie dopiero około 5 kilometrów przed Kazimierzem.

Gdy dotarliśmy na Kazimierski rynek odpoczęliśmy, zrobiliśmy sobie słynne selfie i poszliśmy zjeść regionalną pizze. Po nasyceniu się i napojeniu ruszyliśmy nad Wisłę. Tam również udokumentowaliśmy nasz wyjazd zdjęciem i brzegiem Wisły ruszyliśmy w stronę Nałęczowa na lody.  W połowie drogi do Nałęczowa dołączyła do nas para rowerzystów, dojechaliśmy wspólnie do Wąwolnicy, zrobiliśmy postój, żeby zebrać cały peleton. Gdy wszyscy się zebrali, ruszyliśmy w stronę Nałęczowa. W Nałęczowie pojechaliśmy do słynnego w tam tym miejscu pomnika Bolesława Prusa, a następnie na lody. Z Nałęczowa wracaliśmy przez Nowy Gaj, Motycz, Sporniak na ulicę Wojciechowską, gdzie rozjechaliśmy się każdy w swoją stronę.

Pogoda nam dopisywała  przez cały dzień dochodząc do 20 stopni. Do Kazimierza bardzo szybko dojechaliśmy bo po około 2,5 godziny. Każdy z uczestników był bardzo dobrze przygotowany pod każdym względem zarówno sprzętowym jak i kondycyjnym. Każdy był bardzo zadowolony. Cały rajd uważamy za udany, i już myślimy o następnym.

Adrian Mazurek klasa IIIaz