Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie

POZNAJEMY ŻYCIE NA MISJACH – klasa 2a u Misjonarzy Afryki – Ojców Białych.

„Aby zrozumieć trzeba poznać, aby poznać trzeba chcieć zaryzykować i być otwartym na nowe”

W dniu 18 maja 2023 roku uczniowie klasy 2a Technikum Samochodowego z Zespołu Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie wraz z opiekunami mieli okazję przybyć do domu formacyjnego Misjonarzy Afryki – Ojców Białych.

Na miejscu przywitał nas o. Tomasz Podrazik MAfr. i po krótkim wprowadzeniu rozpoczęliśmy wspólną Eucharystię ubogaconą oprawą muzyczną w wykonaniu Pani Teresy Kmieć. Polecaliśmy w modlitwie nasze osobiste sprawy jak i dobro całego Kościoła, szczególnie w krajach misyjnych.

Po Mszy Świętej przenieśliśmy się do sali konferencyjnej, by wysłuchać opowieści misyjnych głoszonych przez naszego gospodarza – o. Tomasza, który zachwycił nas Afryką, a także pokazał szereg zdjęć (również o tematyce motoryzacyjnej).

Ostatnią częścią naszej wizyty w domu formacyjnym Ojców Białych była integracja na świeżym powietrzu i mimo chłodniejszej majowej aury udało nam się spędzić miło czas przy wspólnym posiłku przy grillu i rozmowach.

Bardzo serdecznie dziękujemy Ojcom Białym za zaproszenie i możliwość dotknięcia Afryki, która ciągle skrywa przed nami wiele swoich tajemnic. W szczególności nasze podziękowanie kierujemy w stronę o. Tomasza za poświęcony czas i otwarte serce. Bóg zapłać! I miejmy nadzieję, że do zobaczenia 🙂

Oprac. Magdalena Kołtyś