Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie

„Pojazdy i maszyny Lublina – Lubelska Wyżyna Motoryzacyjna i Maszynowa – Inżynierowie dla Lublina”

Urząd Miasta Lublin wraz z Lubelskim Parkiem Naukowo Technologicznym zaprosił uczniów liceów/techników/szkół zawodowych oraz ostatnich klas szkół podstawowych na wydarzenie pt. „Pojazdy i maszyny Lublina – Lubelska Wyżyna Motoryzacyjna i Maszynowa – Inżynierowie dla Lublina”.

Wydarzenie odbyło się w Lubelskim Parku Naukowo Technologicznym w Lublinie, przy ul. Dobrzańskiego 3 w dniu 18 października 2018r.

Konferencja miała na celu zachęcanie młodych osób do zawodowstwa, promowania edukacji technicznej i lubelskiego przemysłu.  Uczniów Naszej Szkoły wzięli udział w konferencji. Oddelegowani byli uczniowie najstarszych klas z technikum na to wydarzenie.  Działania zdecydowanie zainspirowało  uczniów do większego zaangażowania i wysiłku w pogłębianiu swojej wiedzy. Uczniowie w rozmowie  wskazywali, że elementem wielkiego zainteresowania były wizyty studyjne w przedsiębiorstwach jak ABM Greiffenberger Polska w Lublinie i MPK w Lublinie. Firma ABM Greiffenberger jest największym producentem silników do aut elektrycznych na świecie.

Prelegentami byli przedstawiciele uczelni wyższych, szkół średnich oraz lokalnych kół naukowych. Osiągnięcia i działania Naszej Szkoły zaprezentował wicedyrektor Karol Mróz.

Konferencja była połączona z wystawą kół naukowych i była to dobra okazja do zapoznania się uczniów z lokalną społecznością akademicką i studentami, co pozwoli zachęcić młode osoby do dalszej edukacji.

Leave Comment