Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie

Patrycja Lewczyk i Dawid Zdunek – I miejsce w kategorii Młody Mechanik w finale X Ogólnopolskiego Konkursu Mistrzostw Mechaników 2021

W dniu 22-23 października 2021 r. uczestniczyliśmy w Finale X Ogólnopolskiego Konkursu Mistrzostw Mechaników 2021 w czasie Poznań Game Arena 2021. Wszystkich dwuosobowych zespołów biorących udział w konkursie na etapie eliminacji było, aż 1680. W Finale zmierzyło się po 20 zespołów z kategorii:

  1. Młody Mechanik Maszyn Rolniczych szkołę reprezentował zespół Dawid Bojanowski oraz Szymon Błaszczak,
  2. Młody Mechanik szkołę reprezentowały dwa zespoły (Patrycja Lewczyk, Dawid Zdunek oraz Filip Mazurek, Norbert Aksak),
  3. Elektromobilni szkołę reprezentował zespół Dawid Bojanowski oraz Szymon Błaszczak,
  4. Młody Mechanik Samochodów Ciężarówki Filip Mazurek oraz Norbert Aksak.

Była zdrowa rywalizacja, wymagające zadania, wielu ciekawych ludzi jak: Jakub Przygoński, Bartosz Zmarzlik, Grzegorz Duda oraz wielu innych. Czymś niesamowitym było wzajemne wspieranie się zespołów z naszej szkoły.

Patrycja Lewczyk, Dawid Zdunek zajęli I miejsce w kategorii Młody Mechanik. Sam moment wyczytania nazwy naszej szkoły i jej uczniów spowodowała eksplozję pozytywnych emocji. Odtańczony został taniec Lubelskich Młodych Samochodziarzy, a wszystko to uwieczniły kamery. Więcej o tym w relacji mistrzów poniżej oraz pod linkiem:

Relacja Dawida Zdunka po konkursie:

W ostatnich dniach miałem zaszczyt uczestniczyć w X Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników 2021. Impreza rozpoczęła się pod sceną główną, gdzie zebrali się wszyscy uczestnicy i organizatorzy. Prowadził ją między innymi Pan Grzegorz Duda, którego miałem okazję zobaczyć na żywo po raz pierwszy. Atmosfera która tam panowała, była niesamowita. Po rozpoczęciu, udaliśmy się do pomieszczenia obok, aby rozwiązać test. Następnie do rozwiązania mieliśmy 12 zadań praktycznych. Poziom trudności był oczywiście różny. Po kilku godzinach rozwiązywania zadań, zmęczenie dawało o sobie znać. Na szczęście między konkurencjami mogliśmy robić sobie przerwy. To był również doskonały czas aby porozmawiać z organizatorami oraz przedstawicielami różnych firm, którzy z chęcią i zaangażowaniem odpowiadali na nasze pytania. Prezentowali nam wiele nowinek technicznych o których wcześniej nie słyszeliśmy. To było świetne. Miałem również okazję przywitać się, porozmawiać i zrobić zdjęcia z Panem Grzegorzem Dudą. Powodowało to niesamowite emocje, że osoba która jest moim autorytetem, i którą do tej pory miałem okazję oglądać tylko w telewizji, stoi obok mnie. Po zakończeniu wszystkich konkurencji przyszedł czas na ogłoszenie wyników, więc wszyscy udaliśmy się pod scenę główną. W pierwszej kolejności nagrody otrzymali młodzi mechanicy maszyn rolniczych, następnie przyszła kolej na naszą konkurencję czyli młodego mechanika. Miałem poczucie, że dobrze nam poszło, natomiast gdy zostały wyczytane III oraz II miejsce, trochę zwątpiłem. Wtedy wydarzyło się coś niesamowitego. Na miejscu pierwszym została wyczytana szkoła do której uczęszczam oraz mój zespół. W pierwszej chwili nie wierzyłem w to co się wydarzyło, ale natychmiast podbiegli do nas koledzy oraz opiekun aby wspólnie się cieszyć. Wtedy dotarło do mnie, że wygraliśmy, czułem ogromną radość i satysfakcję. Po wejściu na scenę słyszałem tylko głośne brawa, muzykę oraz basy, dzięki którym drżała scena. Tego nie da się opisać, to trzeba przeżyć. Otrzymaliśmy liczne gratulacje oraz cenne nagrody. Na koniec udaliśmy się na wspólną sesję zdjęciową.

Patrycji Lewczyk dodaje:

Przyjechałam na konkurs z zamiarem sprawdzenia umiejętności, nie nastawiałam się na wygraną, dla mnie ogromnym osiągnięciem było samo dostanie się do finału. Na wydarzeniu panowała przyjemna, koleżeńska atmosfera, zawarłam wiele nowych znajomości co było dla mnie bardzo ważne. Otrzymałam od kolegów i organizatorów duże wsparcie i „kopa” motywacyjnego. Konkurencje były ciekawe i zróżnicowane, lecz nie sprawiły nam większych problemów. Czuliśmy, że zadania poszły nam dosyć dobrze, teraz wszystko zależało od wyniku testu. Mimo tego nie myśleliśmy o wygranej. Kiedy zostały ogłoszone drugie i trzecie miejsce z tyłu głowy mieliśmy myśl, że już na pewno nic z tego nie będzie, lecz jednak okazało się inaczej. Emocji, które wtedy były nie umiem opisać słowami, ale radość i duma były ogromne. Mimo, że wygraliśmy jako dwuosobowy zespól, ta wygrana należy do całej naszej grupy, którą pojechaliśmy. Jeśli chodzi o nagrody, najbardziej spodobały nam się kombinezony mechaników Roberta Kubicy. Ogromnie cieszę się, że mogliśmy osobiście poznać Grzegorza Dudę, uścisnąć dłoń i porozmawiać. Do tej pory nie dociera do mnie ta informacja o wygranej i zajętym I miejscu, ale jestem z Nas wszystkich bardzo dumna.