Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie

Nasza Szkoła – Szkołą z MISJĄ

Zgodnie z zapowiedziami w ramach „Tygodnia Dobroci” na terenie naszej Samochodówki odbył się dwudniowy kiermasz misyjny zorganizowany we współpracy z MIVA Polska – Stowarzyszeniem na rzecz misyjnych środków transportu, pod hasłem:

„Poczuj MISJE – Zapiknikuj! – Akcja ŚWIĘTY KRZYSZTOF” 1 grosz za 1 kilometr

W dniach 4 i 5 października b.r. na wystawionych w skrzydle B stoiskach mogliśmy wspomóc misje biorąc udział w kiermaszu rękodzieła misyjnego – nabyć hebanowe breloki, długopisy, ikony przedstawiające osobę świętego Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, a także różnego rodzaju odblaski, znaczki i magnesy. Dostępne były również bezpłatne foldery i biuletyny MIVA Polska z ciekawymi artykułami i świadectwami polskich misjonarzy różnych części świata. Była także możliwość zasmakowania misji. Nasza słodka spersonalizowana niespodzianka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Przypominamy, że dzięki waszemu wsparciu – ofiarnych Darczyńców – polscy misjonarze i misjonarki pracujący w prawie 100 krajach świata otrzymują za pośrednictwem MIVA istotne narzędzia do swojej misyjnej pracy – środki transportu. Zapewniają one funkcjonowanie misji oraz obecność w licznych stacjach dojazdowych, umożliwiają prowadzenie różnych dzieł takich jak: szkoły, przedszkola, internaty, ośrodki zdrowia, szpitale, domy dziecka, sierocińce, hospicja. Pojazdy są niezbędne w organizowaniu i dostarczaniu pomocy materialnej.

Finalnie w naszej Szkole udało się zebrać kwotę w wysokości 1253,98 złotych.

Ogromne podziękowania kierujemy w stronę Nauczycieli i Uczniów za wsparcie tego ważnego dzieła.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę grona Uczniów (z klas: 3a, 3c, 4bp, 4a, 4c), którzy pełnili w tym czasie zaszczytną funkcję Wolontariuszy MIVA Polska.

W imieniu MIVA Polska i polskich misjonarzy dziękujemy za pomoc i życzymy Wszystkim szczęśliwej podróży.

Oprac. Magdalena Kołtyś