Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie

Integracja klasy 1az

5 października 2016 roku w sali gimnastycznej skrzydła B odbyła się uroczystość ślubowania. Uczniowie bardzo kulturalnie i stosownie do sytuacji zachowywali się, jak przystało na „chłopaków z samochodówki”.

W ślubowaniu i integracji brało udział 24 uczniów i wychowawca Anna Trojanowska.

Po uroczystości ślubowania klasa wraz z wychowawcą zrobiła pamiątkowe zdjęcia.

Kiedy wszyscy już wyszli i zrobiło się luźniej szybko posprzątaliśmy salę gimnastyczną. Blejtramy szybko znalazły swoje miejsce w magazynku, a dekoracje odczepione i poskładane powędrowały do biblioteki.

Gdy sala gimnastyczna była już gotowa, uczniowie zagrali mecz w halową piłkę nożną. Widok był przesympatyczny. Część uczniów w garniturach i pod krawatem, a część w strojach mniej wizytowych (dresach) stoczyła zacięty bój. Po takiej walce należało zadbać o uzupełnienie płynów i napełnienie żołądków. Po nieudanej próbie zamówienia pizzy, sklepik szkolny okazał się niezawodny. Zasiedliśmy w sali 119, w miłej atmosferze przy napojach i pączkach rozpoczęliśmy zabawy integracyjne. A było tego sporo, między innymi Łańcuch talentów, Wróżka, Zgadnij tytuł filmu, Fantazyjny kapelusz, Cecha charakteru, Zabawna historia, Mój ulubiony przedmiot, Dokończ zdanie. Wymęczeni śmiechem  i zrelaksowani rozpoczęliśmy oglądanie filmu „Miasto gniewu” po czym w wyśmienitych humorach rozeszliśmy się do domów.

Anna Trojanowska