Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie

Integracja klas 1c i 1d

Pięknego, ciepłego i słonecznego 18 października  po uroczystym ślubowaniu klasy 1c i 1d pod opieką wychowawczyń Renaty Włodarczyk i Agnieszki Piaseckiej-Jóźwiak udały się komunikacją miejską na ul. Irydiona. Tam rozpoczęły się rozgrywki „laser tag” czyli „radiowego” paintballa. Chłopcy z wielkim zapałem zaangażowali się w grę. Przydało się doświadczenie z Counter Strike :-)). Gracze stosowali wyrafinowaną strategię i porywali się nawet na akcje typu „kamikadze” – czyli samotny wypad na teren „wroga” w celu „upolowania” jak największej liczby przeciwników.
Za to na ul. Struga uczniowie zakładali na siebie olbrzymie, dmuchane kule („bumper ball”). Tak wyposażeni rozpoczęli grę w piłkę nożną!
Tutaj dominował element humorystyczny – chłopcy wyglądali bowiem jak wielkie, przezroczyste i baaardzo nieporadne żuki ;-)) „Żuki” te były ciągle przewracane przez inne „robaczki”. Żartom i psikusom nie było końca, gdyż niektórzy gracze zachodzili upatrzonego przeciwnika po cichutku i z zaskoczenia przewracali go do góry nogami, a nieborak machał bezradnie kończynami i czekał, aż ktoś pomoże mu wstać.
Po dwóch godzinach zabaw chłopcy byli zmęczeni, zziajani ale i bardzo zadowoleni. Integracja z pewnością była  udana!
A. P-J