Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie

II miejsce Mateusza Dziekanowskiego i Sebastiana Gąszczyka – w Mistrzostwach Młodych Mechaników „iElektromobilni”

W tym roku Mistrzostwa Młodych Mechaników „iElektromobilni” odbyły się po raz drugi. Uczniowie szkół średnich o kierunkach mechanicznych mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą nowoczesnych technologii zarówno rozwiązując testy teoretyczne, jak i uczestnicząc w konkurencjach praktycznych przygotowanych we współpracy z partnerami Mistrzostw, dotyczących automatycznych hybrydowych skrzyń biegów, czy sposobu ładowania, dystrybucji i płatności za energię ze stacji ogólnodostępnej.

Wydarzeniu towarzyszyła debata „Elektromobilność – edukacja, infrastruktura, szanse rozwoju w Polsce”. Uczestniczący w niej eksperci dyskutowali o potrzebie kształcenia młodzieży w kierunku elektromobilności oraz szansach Polski na wpisanie się w światowe trendy nowego kierunku, w jakim zmierza motoryzacja.

Reprezentacja Naszej Szkoły w składzie: Dziekanowski Mateusz i Gąszczyk Sebastian w klasyfikacji końcowej Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników “iELEKTROMOBILNI” drużynowo zajęli II miejsce wygrywając tym samym cenne nagrody dla szkoły i dla siebie.

Serdecznie gratulujemy. Życzymy dalszych sukcesów

 

Leave Comment