Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie

Wycieczka szkolna na III Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne Warsaw Moto Show 2017

W dniu 27 października 2017 roku 175 uczniów naszej szkoły pod opieką 12 nauczycieli odwiedziło podwarszawski Nadarzyn, gdzie rozpoczęła się III edycja Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych  „Warsaw Moto Show 2017”.

Był to już nasz drugi wyjazd do Ptak Warsaw Expo, największego centrum targowego w Europie Środkowej (poprzednio byliśmy w 2016 r.). Na powierzchni prawie 70000 m2 zgromadzono blisko 1000 pojazdów różnych klas i rodzajów: samochody osobowe, pojazdy luksusowe, campery i autobusy. Nie zabrakło nowości – obejrzeliśmy światowe premiery Volkswagena T-Roc,  Infiniti Q50, Lexusa LC 500h, Lexusa LS, Mercedesa X – klasy, Renault Megane RS i Audi A8. Odwiedziliśmy również stoiska takich marek jak Infiniti, Lexus, Nissan, BMW, Mercedes, KIA, Ssangyong i Renault.

W ramach targów zorganizowano wielką wystawę oldtimerów, czyli zabytkowych pojazdów. W jednej z hal targowych zgromadzono ich prawie 300. Pojazdy z lat 20 i 30 XX wieku, legendy czasów PRL, samochody amerykańskie, rajdowe. Pokazano również specjalistyczne sposoby renowacji zabytkowych aut. W czasie targów zaprezentowano ponad 100 projektów tuningowych. Nie zabrakło również pokazów środków do pielęgnacji auta i stref „car-audio” i „auto-detailing”. Pasjonaci gier komputerowych okupowali strefę gier motoryzacyjnych i symulatorów.

W. Fijołek