Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie

I miejsce D. Kawerskiego w konkursie Mercedes-Benz Polska „EKO-GWIAZDA”

Dawid Kawerski uczeń klasy 4c wygrał konkurs „EKO-GWIAZDA” zorganizowany przez Mercedes-Benz Polska. Zadaniem uczestników konkursu było nakręcić film o długości od 1,5 do 2,5-minuty, w którym znajdzie się odniesienie do:

  • zagrożeń wynikających z niewłaściwej utylizacji zu­żytych baterii i akumulatorów,
  • wpływu substancji stosowanych w bateriach i akumulatorach na środowisko i zdrowie ludzi,
  • potrzeby wyrzucania zużytych, niebezpiecznych odpadów w przeznaczone do tego celu miejsca.

Dawid przygotował film pt. „Mój akumulator”. Nagrodą jest 2-dniowa wycieczka do muzeum MERCEDES-BENZ w Stuttgarcie dla dwóch osób oraz opiekuna.

Po uzyskaniu informacji, że wygrał konkurs, Dawid powiedział: „Dzięki udziale w tym konkursie, moja amatorska pasja do filmowania wskoczyła na nowy poziom. Zyskałem również dużo przydatnej wiedzy na temat ekologii i dbania o środowisko. Starałem się jak najdokładniej spełnić wymagania postawione przez organizatorów i zarazem przedstawić to w ciekawy i nie typowy sposób. Nie sądziłem, że idea gadającego samochodu tak się spodoba, i jestem niesamowicie zaskoczony, że zająłem pierwsze miejsce, szczególnie ze filmy konkurencji były naprawdę dobre. Chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy w jakiś sposób przyczynili się do sukcesu tego filmu, i liczę, że tego rodzaju konkursy wpłynął w jakiś sposób na naszą świadomość dbania o środowisko.”