Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie

Finał Turnieju „Mistrz Elektroniki Samochodowej – Gordon Champion” III Edycja

W dniach 04 i 05 października w Bydgoszczy, na terenie warsztatów Zespołu Szkół Samochodowych odbył się finał Turnieju „Mistrz Elektroniki Samochodowej – Gordon Champion” III Edycja.
W spotkaniu wzięło udział 12-stu uczniów ze szkół o profilach samochodowych z całego kraju, którzy zakwalifikowali się po części teoretycznej. Z naszej szkoły udział wzięli: Ślepaczuk Mateusz, Bęczkowski Adam, Kulbaka Jakub.

Uczniowie rywalizowali na pięciu samochodach i ich zadaniem było znalezienie i usunięcie usterki z zakresu elektrotechniki i elektroniki samochodowej, w czasie zaledwie 15 min.

Najlepsi okazali się:
1 miejsce: Łukasz DUK Radzyń Podlaski
2 miejsce: Kamil CZEKIERDA Jarosław
3 miejsce: Jakub KULBAKA Lublin

Dla zwycięzców firma Gordon ufundowała atrakcyjne nagrody: tester diagnostyczny firmy Hella, urządzenie warsztatowe od firmy Magneti Marelli, kompresor tłokowy firmy Airpress oraz zestawy narzędziowe od firmy HAZET.

Podczas wyjazdu uczniowie zdobyli również wiedzę z zakresu diagnozowania oraz naprawy usterek w pojazdach samochodowych, ponieważ uczestniczyli w szkoleniach zorganizowanych przez przedstawicieli sponsorów. Dodatkową atrakcją wyjazdu było szkolenie z techniki doskonalenia jazdy na samochodach ze specjalnie przerobionym zawieszeniem tylnym.

Opiekunem uczniów naszej szkoły był nauczyciel Arkadiusz Kozak.