Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie

Finał IX edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

Finał IX edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników przeszedł do historii z kilku powodów. O udział w nim rywalizowała rekordowa liczba uczestników eliminacji uczniów. Po drugie, targi Poznań Motor Show 2020 i towarzyszący im finał Mistrzostw z powodu COVID-19 zostały odwołane i konieczne było szukanie planu B. Po trzecie, organizacja finału konkursu na żywo ze studia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, łączenie się z kilkuset uczestnikami przez internet i wykorzystanie e-platformy edukacyjnej Akademia Młodego Mechanika pokazały niespotykany dotąd poziom wykorzystania nowych technologii w organizacji konkursu.

W eliminacjach do IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników wzięło udział blisko 2900 uczestników. Najwięcej, ponad 1000 dwuosobowych zespołów uczniowskich, zgromadziła zainicjowana przez ExxonMobil kategoria Młody Mechanik. Kolejne kilkaset osób walczyło o udział w finałach innych kategorii – Młody Mechanik Maszyn Rolniczych, Młody Lakiernik i Mechanik Zawodowy. Awans wymagał udzielenia poprawnej odpowiedzi na co najmniej 24 z 30 pytań przygotowanych przez partnerów Mistrzostw i Grzegorza Dudę, ambasadora konkursu.
Organizatorami wydarzenia byli V8 Team i Grupa MTP.
W finale IX Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników 2020:

W kategorii ielektromobilni uczniowie: Michał Machaj, Mateusz Ślepaczuk zajęli 11 miejsce, Patrycja Lewczyk, Piotr Lisiak zajęli 12 miejsce, Dawid Zdunek, Jan Szwałek zajęli 13 miejsce

Pierwszy raz uczniowie naszej szkoły Paweł Ogórek, Adam Bęczkowski wzięli udział w kategorii młody lakiernik i doszli do finału zajmując 14 miejsce.

Ww. uczniowie Paweł Ogórek, Adam Bęczkowski równolegle wzięli udział w drugiej kategorii konkursu pt. Młody Mechanik Maszyn Rolniczych 2020 i zajęli 8 miejsce.