Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie

ZAPRASZAMY DO ZSS !!! – Dzień Otwartych Drzwi

11 maja 2017 roku zorganizowany został w budynkach warsztatów szkolnych Dzień Otwartych Drzwi dla uczniów klas gimnazjalnych, którzy poważnie myślą o podjęciu edukacji w technikum samochodowym lub szkole zawodowej.

Na początek grupa zwiedzających obejrzała prezentację multimedialną dotyczącą kształcenia w ZSS. Informacji związanych z funkcjonowaniem szkoły, warsztatów oraz realizowanych w trakcie nauki praktyk udzielali zainteresowanym: Pani Iwona Blicharz i Pan Artur Podolski. Naszych gości powitał również Wicedyrektor Karol Mróz. Uświadamiał młodym słuchaczom znaczenie nauki, umiejętności i pracowitości w realizacji młodzieńczych marzeń o pięknym domu, szczęśliwej rodzinie i egzotycznych wakacjach.

Następnie gimnazjaliści udali się do odpowiednich stanowisk, gdzie podejmowali się wykonania konkretnych działań:

  1. wywarzanie koła (opiekę nad grupą sprawował Pan Wojciech Kubaszewski)
  2. odczyt pamięci, sprawdzenie parametrów rzeczywistych, wykonanie testów elementów wykonawczych w module komfortu i sterownika silnika w samochodzie (Pan Mariusz Kamiński)
  3. montaż i demontaż przyrządu Beissbarth do ustawienia zbieżności (Pan Arkadiusz Kozak)
  4. kontrola i ustawienie świateł przednich w samochodzie (Pan Roman Kowalczyk)

Na zakończenie zwiedzający, pod opieką  Pana Mirosława Haponiuka, odbyli krótką wycieczkę po warsztatach, zapoznali się ze specyfiką pracy w poszczególnych działach oraz wyposażeniem stanowisk zadaniowych. W ramach integracji nasi goście przeprowadzali indywidualne rozmowy z nauczycielami oraz uczniami starszych klas TS.

K.D.