Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie

BYLIŚMY TAM!!! – NASZ UDZIAŁ W OBCHODACH 700-LECIA MIASTA LUBLIN NA FESTYNIE DZIELNICY „WIENIAWA”

7 czerwca 2017 r. na skwerze przed Galerią Labirynt odbył się Festyn Rodzinny Dzielnicy Wieniawa z okazji 700-lecia Miasta Lublin, w którym współuczestniczyliśmy.  W programie były zabawy dla dzieci, konkursy historyczne z nagrodami, miasteczko medyczne, występy lokalnych zespołów, chórów i formacji tanecznych oraz jarmark lubelski.

Nasza Szkoła, współdziałając z Automobilklubem Lubelskim, zatroszczyła się o pokaz aut, które na co dzień trudno zobaczyć na naszych drogach. Były samochody rajdowe: Subaru Impreza i Renault Clio, sportowe porsche, klasyczny fiat 125p a także motocykl Harley – Davidson. Członkowie klubu chętnie dzielili się wiedzą i ciekawostkami odnośnie swojej pasji.

Przygotowaliśmy także konkurs na temat historii lubelskiej motoryzacji, w którym wzięli udział ojcowie ze swoimi dziećmi. Mimo poważnych treści i trudnych pytań wielu tatusiów poradziło sobie zarówno z udzielaniem odpowiedzi, jak i tremą przed występem publicznym. Konkurs na scenie prowadziła czuwająca nad przebiegiem, losowaniem zadań i skrzętnie licząca punkty J. Ujma wraz z zadającym pytania przedstawicielem uczniów D. Kawerskim.  Nagrody przygotowała Rada Dzielnicy Wieniawa oraz liczni sponsorzy, m.in. firma URSUS, za co serdecznie dziękujemy. Drugi konkurs był zorganizowany przede wszystkim dla maluchów. Był bardziej spontaniczny i odbywał się przy przyciągających uwagę autach. Wicedyrektor K. Mróz  wraz z I. Blicharz zadawali pytania na temat samochodów (oczywiście odpowiednio dostosowane do wieku uczestników). Wśród obecnych nie zabrakło również dyrektora R. Morawskiego, który mocno dopingował uczestników konkursów.  Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas atrakcje dostarczyły uczestnikom festynu miłych wrażeń i dobrej zabawy.