Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie

2 miejsce w kategorii Elektromobilni w XI Mistrzostwach Mechaników na targach Motor Show oraz Techniki Motoryzacji w Poznaniu

W dniach 6-8 kwietnia uczniowie wraz z opiekunem Karolem Mrozem brali udział w XI Mistrzostwach Mechaników oraz w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej na Targach Motor Show oraz Techniki Motoryzacji w Poznaniu.

„Na targach motoryzacyjnych łącznie spędziliśmy dwa dni, poza konkursami obeszliśmy całe targi. Mieliśmy też czas na spacery po Poznaniu, ponieważ nocowaliśmy w samym rynku Starego Miasta przy Ratuszu. Dzięki temu, poza tą „służbową” stroną wyjazdu, uczniowie mogli się lepiej poznać i trochę zintegrować. Pierwszy dzień, zgodnie z propozycją ze strony uczniów, spędziliśmy na zwiedzaniu” opisuje K. Mróz

W kategorii Elektrombilini XI Mistrzostw Mechaników zespół w składzie Patrycja Lewczyk i Dawid Zdunek zajął 2 miejsce. Wygrali ciekawe i praktyczne nagrody jak np.: wyjazdowe szkolenie do obsługi pojazdów elektrycznych, hybryd oraz możliwość otrzymania uprawnień państwowych grupy G1 oraz SEP do 1kV.

„Oczywiście mogło być lepiej, ale i tak bardzo cieszymy się, że stanęliśmy na pudle” dodaje Patrycja z Dawidem „trzeba podkreślić, że jest to grupowy sukces. Otrzymaliśmy od innej naszej drużyny dużo wsparcia, bez którego nie byłoby sukcesu. Teraz pozostaje nam trzymać kciuki za wygraną kolegów z młodszych klas w przyszłym roku!

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki na przyszłość…