Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie

#RekordDlaNiepodległej

Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej zaprosiły wszystkie przedszkola, szkoły oraz placówki oświatowe w kraju i za granicą do włączenia się w akcję „Rekord dla Niepodległej”. W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy.

Zajęcia edukacyjne dla klas czwartych w salonie Mazdy

W październiku uczniowie klas 4 Technikum Samochodowego w ramach zajęć edukacyjnych uczestniczyli w wyjściu do salonu sprzedaży i serwisu Mazdy w Lublinie. Mieli możliwość poznania działu sprzedaży, działu obsługi klienta serwisu, magazynu części i myjni samochodowej. Serdeczne podziękowania dla szefa serwisu Mazdy Pana Kordiana Urlicha za skuteczne inspirowanie i motywowanie młodzieży, za pokazywanie uczniom, że…

Pamiętamy o zmarłych pracownikach szkoły

Tradycyjnie, jak co roku, przed Świętem Zmarłych uczniowie naszej szkoły odwiedzają cmentarz przy ulicy Lipowej. W tym roku była to klasa 1a z wychowawczynią M. Żyśko. Uczniowie zapalili tam znicze na grobach zmarłych nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Dodatkowo zatrzymali się przy kilku grobach znanych osób (K. Jaczewski, P. Ściegienny, H. Łopaciński, T. Laśkiewicz, K….

Humanistyka w Samochodówce

W ramach przygotowań maturalnych uczniowie klasy 4B i 4E brali udział w warsztatach polonistycznych „Którędy do matury?”. 29 października stawili się w Kazimierzu Dolnym w Domu Pracy Twórczej KUL chętni do współpracy i wymiany myśli z uczniami ze szkół w Bełżycach i Krasnobrodzie. Powtórki dotyczyły pisania wstępu, formułowania tezy i argumentów w rozprawce, tworzenia streszczenia,…

Warsztaty pt. „Uchodźcy i migranci – fakty i mity”

Czym różni się migrant od uchodźcy oraz czy wielokulturowość dotyczy również Polski? Na te i inne pytanie mogliśmy uzyskać odpowiedź w trakcie warsztatów zorganizowanych przez Fundację Refugee.pl wraz z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce, mając również szansę zadać wszystkie nurtujące nas pytania osobie, która właśnie w Polsce znalazła bezpieczny dom i szansę na godne życie….